Az elmúlt hétvégén a Debrecen United ASE színeiben az ausztriai Bruckban, a Speedworld pályán versenyeztem a Moravský Pohár futamon, MicroMax kategóriában.
Számomra ez volt az első alkalom ezen a rendkívül technikás és gyors pályán, de már az első edzésektől kezdve gyorsan sikerült alkalmazkodnom a körülményekhez. A hétvége során nagyon változékony időjárással kellett megküzdenünk: erős szél, hideg, eső, majd hirtelen napsütés váltotta egymást, ami miatt a pálya állapota folyamatosan változott. Ezek a körülmények komoly kihívást jelentettek, de úgy érzem, jól tudtam ehhez alkalmazkodni, és végig stabil, jó tempót tudtam hozni.
Az eredeti célom ezen a hétvégén elsősorban a felkészülés és a pálya megismerése volt a közelgő CEZ és magyar bajnoki futamokra, de ha már ott volt a lehetőség, elindultam a Moravský Pohár versenyen is. Folyamatosan fejlődtem az etapok során, egyre magabiztosabb lettem, és végül a 17 fős mezőnyben a 4. helyen zártam a kategóriámban. Ez különösen értékes számomra, hiszen egy teljesen új pályán, ilyen változó körülmények között sikerült ezt az eredményt elérnem.